Rowery trekkingowe są to sportowe pojazdy jednośladowe, służące do jazdy po zróżnicowanym terenie. Rowery te nie muszą ograniczać się wyłącznie do jazdy po asfalcie czy ścieżce rowerowej. Przeciwnie, dzięki nim można przemierzyć nawet dłuższe odcinki trasy, po zróżnicowanym i górzystym terenie.

Cechy klasycznego roweru trekkingowego

W klasycznym wyposażeniu, rowery te, wyposażone są w błotniki, chroniące przed zachlapaniem oraz w bagażnik, który umożliwi transportowanie różnych rzeczy i przedmiotów. Posiadają również ochronę łańcucha. Zazwyczaj znajduje się on z tyłu roweru. Niekiedy rowery te wyposażone są w oświetlenie, gdyż jest ono koniecznie podczas przemierzania trasy po zmierzchu.

Duże koła o średnicy 28 cali

Ich cechą charakterystyczną są koła mierzące 28 cali. Koła mają szerokość oscylującą na poziomie 38 – 40 milimetrów. Sprzęt ten służy przede wszystkim do uprawiania zaawansowanej turystyki. Rowery trekkingowe, charakteryzuje także wysoka funkcjonalność i wygoda podczas przemierzania długich odcinków trasy. Rama w tym rowerze zapewnia wyprostowaną pozycję cyklisty.

Czym wyróżniają się rowery trekkingowe?

Rowery trekkingowe spośród pozostałych, dostępnych na rynku, wyróżniają się przede wszystkim mostkiem. Ten ważny element jest wspornikiem, który umożliwia regulację kierownicy. Rowery trekkingowe posiadają również amortyzowaną sztycę. Modele te mogą być wyposażone także w doskonałą amortyzację, która może oferować blokadę skoku. Jeśli chodzi o napęd, zazwyczaj występuje on w konfiguracji 3×9.