Szpilki to niezastąpiony atrybut kobiecości. Kobieta nosząca szpilki nie tylko zyskuje dodatkowe centymetry i wyszczupla wizualnie swoją sylwetkę, ale również zyskuje pewność siebie. Niestety wiele Pań uważa szpilki za obuwie skrajnie niewygodne. Niesłusznie bo wystarczy znać kilka pomocnych tricków, aby cieszyć się wygodą i szpilkami na nogach równocześnie.
Po pierwsze warto zadbać o wygodne wkładki w naszych szpilkach. Odpowiednio dobrane wkładki żelowe sprawiają, że nasza stopa się nie męczy, a równocześnie zapobiegają przemieszczaniu się stopy wewnątrz szpilki dzięki czemu zapobiegniemy powstaniu otarć i pęcherzy. Z tego samego powodu warto stosować także specjalne spraye z proteinami jedwabiu czy też tak zwane rajstopy w sprayu, które powodują, że stopa stabilnie układa się w bucie.

Dla wielkie wyjścia i dla osób, które zakładają szpilki jedynie sporadycznie i nie lubią tego typu obuwia dobrym rozwiązaniem jest patent polegający na sklejeniu plastrem trzeciego i czwartego palca stopy. Taki patent sprawia, że zmienia się układ stopy, a ścięgna i mięśnie są mniej napięte co sprzyja dłuższemu dobremu samopoczuciu w butach na wysokim obcasie.